Dermatology
консультація дерматолога
перевір родимку
Працюємо з такими проблемами


Консультація лікаря дерматовенеролога
В консультацію включено:
Огляд лікаря дерматолога/трихолога цифровим дерматоскопом
Оцінка вашої проблеми
Направлення на аналізи в лабораторію (при потребі)
Призначення курсу лікування (медикаментозне/ косметологічне/ трихологічне, можливі застереження))
Цифрова дерматоскопія – сучасний метод діагностики новоутворів шкіри без операційного втручання. Ми використовуємо модель цифрового дерматоскопу Fotofinder® (Німеччина).
Перевір родимку
Цифрова перевірка родимок у Львові
Для проведення дерматоскопії протипоказань жодних немає. Вона нешкідлива, не травмує шкіру. Цифрову дерматоскопію можна проводити в будь якому віці.
Родимка – новоутворення доброякісне на шкірі, що під впливом різних факторів може перероджуватися, або набувати властивостей злоякісної пухлини.
Меланома – злоякісна пухлина («меланін» – так називається пігмент родимки). Розвивається з клітин, що виробляють пігмент меланін. Тому в більшості випадків вона має темне забарвлення, хоча трапляються безпігментними.
ВАЖЛИВО! Меланома виліковна, якщо діагноз поставлено на ранній стадії.
Смертність від меланоми в Україні – найвища в світі. За статистикою, смертність від меланоми в Україні сягає майже 95 відсотків. У той же час у США смертність становить всього 5 відсотків. Така різниця спричинена саме несвоєчасною діагностикою, а не методами лікування.
Якщо діагноз «меланома» ставиться невчасно, то це – практично стовідсоткова смерть.
Слід зазначити, що при виявленні меланоми на ранній стадії, ефективність лікування складає 100%, тобто вчасно виявивши і висікши її з організму, пацієнт повністю позбавляється цієї хвороби.
Світовою практикою доведено ефективність цифрової дерматоскопії при ранній діагностиці раку шкіри.
Діагностика:
Пам’ятайте, що рання діагностика родимок і видалення підозрілих родимок допоможе уникнути їх переродження та зберегти життя.
Якщо в родимці почалися зміни – потрібно негайно звернутися до дерматолога або дерматоонколога. Лікар проводить огляд підозрілого новоутворення, в залежності від діагнозу, рекомендує подальше спостереження за новоутворенням, або його видалення.
Дерматоскопія – це унікальний метод безконтактної діагностики, який дозволяє достовірно визначити природу шкірного утворення. Особливість методу полягає в тому, що він дозволяє встановити ступінь небезпеки новоутворення на самій ранній стадії. За допомогою дерматоскопії грамотний фахівець здатний зробити висновок і встановити діагноз на основі даних, які він побачив за допомогою приладу.
Для діагностики родимок в дерматокосметологічному центрі DermaVita застосовується професійний цифровий дерматоскоп FOTOFINDER Handyscope®(Німеччина).
Якщо в родимці почалися зміни, існує ризик переродження родимки або вже проявилися тривожні симптоми, лікар-дерматолог дає рекомендації з видалення новоутворення.
В інших випадках лікар рекомендує спостереження за родимкою. Найчастіше достатньо відвідувати лікаря-дерматолога один раз на півроку, хоча , в залежності від поставленого діагнозу і особливостей новоутворення, лікар може рекомендувати і більш частіший огляд.
Що потрібно знати про меланому, щоб уникнути цієї хвороби?
Меланома найчастіше утворюється на місці вродженої пігментної плями або родимки. В 40-60%випадків вже існуючі родимки перетворюються на злоякісні, іноді меланома виникає як нова родимка.
Тому родимки – у фокусі уваги.
Якщо раніше ця хвороба зазвичай була характерна для віку старше 65 років, то сьогодні меланома молодшає.
Які ознаки вказують на те, що родимка небезпечна:
- якщо родимка не симетрична;
- коли родимка набула нечіткого контуру або її краї почали світлішати;
- родимка змінила колір або в ній зявилися вкраплини іншого кольору
- діаметр родимки більший 5 мм;
- родимка швидко росте;
- кількість родимок на тілі більша 50;
- у вашій родині були випадки захворювань на меланому;
- свербіж у ділянці родимки;
- кровоточивість, випадіння волосся в ділянці родимки
- якщо Ви маєте світле волосся, очі та шкіру (ваш фототип І чи ІІ);
- ваша родимка знаходиться на тілі в місці постійного контакту з подразнюючим чинником (годинник на руці, на шиї під комірцем, на талії під ременем, ін).
Жоден з вказаних симптомів сам по собі не вказує на меланому. Його наявність лише вказує на те, що варто звернутися до лік
Хто в групі ризику меланоми?
- люди з фототипом шкіри І-ІІІ (блакитні очі, біла шкіра, світле волосся);
- наявність на тілі родимок, невусів більше 50 або диспластичних невусів (великі опухлі родимки) більше 5;
- сонячні опіки в минулому (статистикою доведено, що два і більше сонячних опіків у дитинстві підвищують ризик появи меланоми в дорослому віці в рази);
- ті, хто відвідують солярій (молоді жінки до 28 років, відповідно до рекомендацій ВООЗ, зовсім не повинні користуватися приладами для штучної засмаги, оскільки це може привести до розвитку раку шкіри);
- люди зі спадковим фактором меланоми (якщо хтось із родичів хворів на рак шкіри);
- вік старше 50 років;
- любителі засмагати на сонці.
В клініці DermaVita Ви можете пройти діагностику родимок та інших новоутворів шкіри (дерматоскопічне обстеження).
Ця методика дозволяє діагностувати як меланому, так і інші шкірні хвороби — базальтоклітинний рак, себорейний кератоз, гемангіоми та інші.
Дерматоскопія не має протипоказів, безболісна і дає можливість миттєво отримати результат і відразу вирішити питання необхідності додаткових досліджень (гістології).
В клініці DermaVita обстеження проводять лікарі дерматологи зі спеціальною підготовкою та досвідом постійного проведення таких обстежень.
Лікарі дерматологи центру DermaVita щорічно беруть участь у всеукраїнському соціальному проекті “Євромеланома” (Перевір родимку).
Цифрова дерматоскопія у Львові доступна кожному.
Записатись на прийом до лікаря-дерматолога можна в клініці DermaVita.
У дерматокосметологічному центрі DermaVita дерматоскопію проводять лікарі дерматологи:
Христина Решетняк
Юлія Акімова